Профілактика застуди – міф чи реальність? Чи можна вберегти себе від нападу вірусів в холодну пору року? Виявляється, можна.

Даремно ми вважаємо неминучими осінньо-зимово-весняні інфекції. Не захворіти восени і взимку можна, і потрібно прагнути це робити. Всі ми чули про профілактику, тільки чомусь не проводимо її. Хоча ні, ми попереджаємо хворобу чудодійними противірусними препаратами, ще більше відучуючи організм боротися самостійно. А профілактика полягає в комплексі дій, спрямованих на створення умов, несприятливих для вірусів і корисних для імунітету.

Які хронічні захворювання проявляються осінню і зимовю?

Найчастіше з настанням холодів загострюються такі хвороби, як цистит, артроз і артрит, захворювання бронхів. Причиною запалення в більшості випадків є переохолодження. Тому вже з осені потрібно тепло одягатися, навіть якщо ви вийшли на вулицю ненадовго.

Переохолодження стоп сильно знижує імунітет, приводячи до загострення циститу. Тому вибору взуття слід приділити особливу увагу. До речі, це стосується не тільки тих, хто багато ходить пішки, але і завзятих автомобілістів. Вони мають звичай навіть взимку носити зовсім легкі черевики – сподіваючись, що швидко добіжать від машини до приміщення.

Дуже часто з настанням осені від застуди страждають діти. Буває, малюк тільки пішов в дитячий сад після літніх канікул, як відразу ж захворів.

Поради які допоможуть знизити ризик захворіти в осінню та зимню пору року

  • Правильно харчуємося. Вірусам не все одно, що ми їмо. Доведено, що якщо людина захоплюється солодким, то більш схильна до нападу патогенних мікроорганізмів. Сахароза є живильною речовиною для безлічі жителів мікросвіту. А ось їжу, що містить білки, віруси не люблять: м’ясо, курку, рибу. У пісний час в цьому відношенні корисні рослинні продукти з високим вмістом білка (бобові – квасоля, горох). Віруси також не переносять, коли «хазяїн» їсть залізовмісну їжу (м’ясо, гречку, гранати та інше).
  • Тримаємо тіло в теплі, особливо ноги. Віруси люблять, коли ми переохолоджуємося, це створює сприятливі умови для їх розвитку. Виходячи на вулицю, стежте за тим, щоб одяг відповідав погоді. Приділіть особливу увагу рукам, ногам, голові і попереку. Небезпечно носити короткі куртки, що не закривають спину.
  • Миємо руки. На руках ми переносимо незліченну кількість мікроорганізмів, в т.ч. хвороботворних. У період епідемій важливо часто мити руки. Але це не повинно стати нав’язливою ідеєю, оскільки вірус може передатися і повітряно-крапельним шляхом.
  • Промиваємо ніс і очі. Вхідними воротами для вірусів в основному є слизові носа і очей. Адже часте промивання носа і очей морською водою або фізіологічним розчином солі здатне захистити організм від інфекцій і допомагає не захворіти в період осінньо-зимових епідемій грипу. Морську воду для цього можна придбати в аптеці. Промивання слизових ефективно проводити від 2 до 6 разів на день, особливо після відвідування громадських місць.
  • Позбавляємося від шлаків і токсинів. Зашлакованості породжує застійні явища. Віруси обожнюють розмножуватися в таких умовах. Щоб «помити» свій організм, потрібно пити більше рідини, їсти багаті кліткотих продуктів (каші, фрукти) і не отруюватися новими порціями токсинів. До останніх відносяться, наприклад, різноманітні хімічні речовини в продуктах харчування: барвники, ароматизатори, консерванти, підсилювачі смаку, стабілізатори та інше.
  • Більше гуляємо. Свіже повітря прекрасно загартовує наш організм, важливо тільки одягатися по погоді. Не переохолоджуватися, але і не перегріватися. Корисно і в житло пускати свіже повітря, регулярно провітрюючи кімнати, особливо перед сном.
  • Приймаємо контрастний душ. Це ще один спосіб, який тренує і зміцнює наші судини, робить їх стійкими до дії вірусів.
  • Робимо зарядку. Зарядка допомагає позбутися від тих же застійних явищ, зміцнює м’язи, покращує кровообіг. Помічено, що спортивні люди хворіють набагато рідше.
  • Приймаємо вітаміни. Вітамінно-мінеральні комплекси підтримають всі системи організму в період імунодефіциту.
  • П’ємо корисні природні напої. Імбирний чай з лимоном і медом, настій череди і інші корисні напої внесуть свою лепту в захисні механізми імунітету і допоможуть не захворіти цієї осені і взимку.
  • Отримуємо якомога більше позитивних емоцій. Віруси люблять сльози. Стреси блискавично пригнічують імунітет. Варто почати турбуватися, образитися або посваритися з кимось, чекайте нападу вірусу. Навпаки, посмішка, доброзичливість і позитивне ставлення до всього, що оточує і трапляється, зміцнюють наш захист. Постарайтеся в цілях власної безпеки тримати свій емоційний стан під контролем. Привчайте себе більше посміхатися і радіти навіть дрібницям.
  • Їмо фрукти. Фрукти багаті клітковиною, яка очищає кишечник і сприяє зростанню його нормальної мікрофлори. А ще фруктові плоди – джерело мінералів і вітамінів.
  • Шануймо цибулю і часник. Ці багаті фітонцидами природні засоби є потужними антибіотиками. Кожен день в період епідемій рекомендується з’їдати 1 зубчик часнику.
Також буде цікаво:   Особенности женского бритья и эпиляции с продукцией Braun

Поєднуючи всі зазначені вище поради, ви зможете значно підвищити свої шанси на перемогу в боротьбі з вірусами, а можливо і зовсім не захворіти.