Читання – це не тільки прекрасний спосіб проведення дозвілля, а й відмінний інструмент для підтримки фізичного і психічного здоров’я.

1. Підвищення рівня толерантності

Літературна белетристика, тобто художня література в віршах і прозі, допомагає людям бути більш людяними. Вона підвищує рівень співчуття, робить нас більш чуйними і сприйнятливими по відношенню до всіх оточуючих.

Художня література моделює ситуації, які можуть трапитися з людьми в реальному житті. Саме тому вона і знаходить такий відгук серед читачів. Коли ми читаємо якийсь твір, то мимоволі пропускаємо через себе те, що відбувається з героями, і починаємо думати, як вели б себе на їхньому місці.

Белетристика допомагає збільшити соціальний багаж і краще зрозуміти людей, досвід яких відрізняється від нашого власного.

2. Розвиток гнучкості мислення

Поезія допомагає мислити більш глибоко. Вона підвищує гнучкість мислення за рахунок того, що кидає читачеві своєрідний виклик. Віршовані тексти містять величезну кількість метафор і алегорій. Це змушує читачів бути більш уважними до деталей і сенсів, які автор вкладає в певні слова.

Тривалий досвід читання віршів накладає помітний відбиток на особистість читача. Звичні моделі поведінки починають змінюватися і поступаються місцем чомусь новому і більш гнучкому. Крім того, віршовані тексти допомагають ще й справлятися з депресією.

3. Підвищення рівня креативності

Процес читання нерідко пов’язують з підвищенням рівня креативності. Вважається, що люди, які читають художню літературу регулярно, менш консервативні і не відчувають себе ніяково через всякі двохзначності. Вони більш творчі і вільні.

Неоднозначна природа белетристики заохочує людей брати нетипові рішення і дивитися на ситуацію під дещо іншим кутом. У цьому і криється ключ до креативності. Коли ми розглядаємо різні варіанти розвитку однієї і тієї ж ситуації, нам стає легше побачити нові можливості і шляхи вирішення існуючої проблеми.

4. Поліпшення роботи мозку

Незалежно від того, яку літературу ми вважаємо за краще читати, вченими було доведено, що після прочитання книги у людини протягом декількох днів трохи підвищується рівень інтелекту.

5. Боротьба з забобонами

Гарна і якісна література може допомогти в боротьбі з забобонами. Коли ми читаємо, то вчимося розуміти людей інших рас, культур і віросповідань, дізнаємося більше про життя в інших країнах і про вдачі інших епох. Ми вчимося співпереживати людям незалежно від їх кольору шкіри або сексуальної орієнтації.

Також буде цікаво:   Чи можна заразитися коронавірусом від тварин

6. Профілактика старечої деменції

Читання стимулює роботу мозку, допомагаючи йому залишатися в гарній формі аж до похилого віку. Якщо читати досить регулярно протягом усього життя, то є ймовірність знизити ризик втрати пам’яті і частково запобігти зниженню концентрації уваги.

7. Збільшення тривалості життя

Читання книг продовжує життя. Згідно з останніми дослідженнями, тривалість життя людей, які захоплюються читанням, в середньому на два-три роки більше, ніж у тих, хто нічого не читає. Щоб прожити довше, потрібно виділяти приблизно по півгодини в день на те, щоб читати літературу.