
Правда, «стріляти»в неї ніхто не збирався – просто опонента не було. Окрім того ще й ведучий Сергій Рахманін їй явно симпатизував.
Було очевидно, що Тимошенко вийшла в ефір заради одного – заявити, що вона не піде добровільно у відставку. «Піти у відставку – це здатися», «мені є за що боротися!» - переконувала вона глядачів. Практично те саме, тільки іншими словами у той же час говорив у програмі «Я так думаю» («1+1») бютівець Микола Томенко. «Або уряд працює, або збирайтеся і відправляйте уряд у відставку» - закликав він «нашоукраїнців» та «регіоналів». Ще б пак, звичайно, ефектніше виглядатиме, коли Тимошенко відправлять у відставку. Юлія Володимирівна добре пам’ятає, що українці люблять мучеників. Образ мученика – це те, що треба для президентської кампанії.
У нинішній війні заяв чітко вимальовуються дві лінії:
- Тимошенко говорить, що вона працює на благо народу, бореться з корупцією і з олігархами - і за це починаються репресії проти її команди (у рукаві в неї хороший козир – Давид Жванія, бо Секретаріат з цим явно перестарався);
- Секретаріат говорить, що Тимошенко довела країну до економічної кризи, тому вона повинна піти у відставку сама (але паралельно команда президента робить багато дурниць, які тільки грають на руку Тимошенко в цій інформаційній війні).
Чи можлива відставка уряду Тимошенко сьогодні. Ігор Жданов заявив, що РНБОУ начебто сьогодні має обговорити це питання. Очевидно. Що прямо про відставку ніхто не казатиме. Швидше буде критика економічної політики уряду і якісь рекомендації Верховній раді з цього приводу.
А що Верховна Рада? А там теж не все так просто. Бо нашкребти більшість за відставку уряду Тимошенко Секретаріату буде дуже важко. Адже частина Партії регіонів, і про це всі знаю, орієнтується на прем’єрку, а не на президента. І якщо зважити на те, що Тимошенко вчора не злим тихим словом згадувала Ахметова в контексті суперечок довкола чорноморського шельфу, то до цієї групи підтримки прем’єрки Ринат Леонідович ніяк не належить, зате належить Віктор Янукович та його оточення, який використовуватиме цю ситуацію для власних рахунків з Ахметовим.





