Ніхто не застрахований від провалів. Можна пропустити важливий дзвінок, тому що почалася термінова робоча нарада. Або пропустити нарада, тому що довелося екстрено закривати дірки в проекті. А якщо трапилося захворіти, то всі пріоритети встають з ніг на голову.

Від таких систематичних невдач буває і користь. Вони просто показують, що і в якій сфері наші ресурси обмежені: не вистачає грошей, часу, енергії, щоб зробити все, що хочеться. Дорослій відповідальній людині доводиться йти на компроміс, щоб збалансувати свої цілі і можливості.

Несподівані провали теж допомагають відкалібрувати співвідношення між потрібними зусиллями і точністю виконання завдань. Якщо невдачі трапляються зрідка, то у вас все в порядку. А якщо провали йдуть один за іншим, то варто намагатися краще. Якщо ж у вашому житті взагалі не буває невдач, значить, ви витрачаєте занадто багато часу на свої проекти: чим довше ви допрацьовуєте проект, тим він краще. Але поки ви поліруете одну задачу до дзеркального блиску, ви втрачаєте можливість вибрати.

Просто оцініть, скільки сил і часу потрібно затратити на проект, щоб зробити його досить добре. Решту часу перерозподіліть на інші завдання, які теж потрібно зробити добре.

А ось на що слід звернути увагу, так це на систематичні провали.

Систематичні провали – це ті, з-за яких ви ніколи не досягнете конкретних цілей.

Може, у вас є велике завдання: написати книгу або отримати освіту? А може, ви кожен день обіцяєте собі почати правильно харчуватися або ходити на тренування? Якою б не була мета, причини постійних невдач одні і ті ж. Як правило, це комбінація трьох чинників.

1. Короткострокові зобов’язання важливіше довгострокових цілей

Це найочевидніша перешкода. Більшість з нас вважають за краще розправлятися з поточними справами, а не витрачати час на довгограючі проекти. Багато досліджень підтверджують, що мозок вибирає справи, за які можна швидше отримати винагороду. Довгострокові цілі, зрозуміло, не належать до цієї категорії.

Наприклад, написати книгу мріє величезна кількість людей. Але більшість навіть не намагалися цього зробити. Зрештою, завжди є купа інших справ, які потрібно виконати якомога швидше, а книга як чекала, так і ще почекає.

2. Обставини, ворожі цілі

Самі того не помічаючи, ми віддаємо перевагу простим заняттям, а не важливим справам. Найкращий приклад – пошта. Більшість тримає поштову скриньку відкритим протягом усього дня. І кожне нове вхідне повідомлення – це привід перервати роботу і подивитися, що ж прийшло. Адже перевірка пошти теж заняття. І воно куди легше, ніж завершення багатосторінкового проекту. Варто закрити вкладку з поштовим клієнтом або відключити оповіщення в додатку на кілька годин – і один відволікаючий фактор переможений.

Також буде цікаво:   Життя - це війна: поради Сунь-цзи, які допоможуть вам стати краще

Створюйте сприятливе середовище для своїх цілей: залишайте собі нагадування про них. Покладіть книгу, яку хочете прочитати, на стіл. На монітор приклейте стікер з нагадуванням про справу. Дослідження показали, що нагадування штовхають нас до дії. І цей процес ми можемо навіть не усвідомлювати.

3. Занадто довга робота

У деяких компаніях прийнято залишатися на робочому місці довше, ніж триває робочий день. Парадоксально, але це веде до систематичних провалів. Робота – це не змагання на витривалість, де перемагає той, хто довше за всіх знаходився на дистанції.

Більшість людей може ефективно працювати кілька годин на день. Наприклад, 8-9 годин. Якщо затримуватися на роботі на більший час, то понаднормові години заповнюються імітацією бурхливої ​​діяльності. Працівники можуть виглядати жахливо зайнятими, але толку від їх діяльності не буде. А цей самий час можна було витратити на інші справи з найкращим результатом.

Потрібно обчислити, протягом якого часу вашої енергії вистачає для роботи. І займатися справами саме в цей час, а не сидіти на робочому місці просто так. Так ви заощадите і час, і сили для інших цілей.

Зрештою, помилки виконують роль канарки у вугільній шахті: вони подають сигнал про наявність великих проблем.

І якщо ви залишите все як є, невдачі так і будуть вас переслідувати. Нарешті, якщо у вашому житті занадто багато «випадкових» провалів, може, варто відмовитися від завдань, з якими ви не справляєтеся? Наприклад, брати на себе менше і вчитися делегувати відповідальність, поки неприємні випадковості не стали звичними.