Якщо ви хочете підтримувати імунну систему в хорошому стані, вам слід замислитися про свої звички.

1. Недосипання

Коли ви спите, активізується частина імунної системи, відповідальна за навчання тому, як справлятися з бактеріями і вірусами. Якщо ви не висипаєтеся, імунна система працює. не так ефективно. Щоб зберігати хороший імунітет, слід спати не менше 7-8 годин на добу.

2. Сидячий спосіб життя

Нестача фізичної активності погіршує імунітет. Ті, хто мало займається спортом, хворіють респіраторними захворюваннями в середньому на 42% частіше хворіють, ніж фізично активні люди. Постарайтеся виконувати хоча б кілька фізичних вправ щодня.

3. Самотність

Коли ви багато часу проводите на самоті, у вас підвищується рівень норадреналіна. У кризових ситуаціях цей гормон відповідає за генерацію білих кров’яних тілець, які допомагають ранам затягуватися. Однак якщо рівень норадреналіну довгий час перевищує норму, він починає блокувати частину імунної системи і робить вас більш сприйнятливим до інфекційних захворювань.

4. Постійний стрес

Якщо ви переживаєте протягом довгого часу, ваша імунна система починає працювати гірше. У людей в стані стресу вищі шанси підхопити простуду.

5. Насичені жири

Регулярне вживання в їжу насичених жирів перевантажує імунну сістему і підвищує ризик запалень. Замініть шкідливі жири на більш корисні. Наприклад, відмовтеся від свинини і яловичини на користь лосося і тунця.

6. Алкоголь

Регулярне вживання спиртного знижує ефективність боротьби білих кров’яних тілець з вірусами та інфекціями. Навіть одноразове вживання алкоголю у великій кількості знижує імунітет на сутки.

7. Слабкий імунітет близьких

Коли люди довго живуть разом, їх імунні системи з часом стають схожі. Найчастіше цее пояснюється загальними звичками. Якщо у ваших близьких слабкий імунітет, зверніть увагу і на свій власний. Можливо, вам слід поміняти звичний спосіб життя.

8. Антибіотики

До вживання антибіотиків варто вдаватися тільки в крайніх випадках. Вони руйнують будь-яку взаємодію між вашою імунною системою і бактеріями. Тому антибіотики допомагають швидше впоратися з хворобою, але після одужання ваша імунна система більш вразлива, ніж до їх вживання.

Також буде цікаво:   Депресія - хвороба нашого часу