Ці фільми корисно подивитися всім, хто займається творчістю. Натхнення і нові знання про дизайн, архітектуру та живопис гарантовані.

Біографії та дизайн минулого

1. «Дизайн єдиний: Лейла і Массімо Віньеллі» (Design is One: Lella & Massimo Vignelli)

Історія двох впливових дизайнерів, які за своє життя домоглися успіху в різних областях: графіка, створення фірмових стилів, дизайн інтер’єрів.

2. «Імз: архітектор і художник» (Eames: The Architect and the Painter)

Розповідь про життя і роботу подружньої пари Чарльза і Рей Імзов – відомих промислових дизайнерів в Америці.

3. «Візуальна акустика: модернізм Джуліуса Шульмана» (Visual Acoustics: The Modernism of Julius Shulman)

Нестандартний погляд на життя і кар’єру Шульмана, якого професійні дизайнери в один голос називають найбільшим фотографом архітектури.

4. «Американське життя: Френк Ллойд Райт» (American Lives: Frank Lloyd Wright)

Двосерійний документальний фільм Кена Бернса про великого архітектора. Френк Ллойд Райт – це людина, чиє виняткове життя, ідеї, революційний підхід до дизайну та архітектури змінили вигляд міст по всьому світу.

5. «Білл Каннінгем, Нью-Йорк» (Bill Cunningham, New York)

Біографія ветерана фешн-фотографії. Каннінгем в незмінній синій куртці, на велосипеді і з фотоапаратом в руках знімав справжнє життя вулиць Нью-Йорка.

6. «Мілтон Глейзер: від інформації і захоплення» (Milton Glaser: To Inform & Delight)

Фільм присвячений співзасновнику відомого журналу New York Magazine і творцеві рекламної кампанії I Love NY. Тут розкривається неосяжний розмах художнього бачення Глейзера.

7. «Відал Сассун: кіно» (Vidal Sassoon: The Movie)

Відал Сассун, незважаючи на важке дитинство, зміг домогтися величезних висот в професії і зробив революцію в роботі перукарів і стилістів. Його часто називають художником і майстром, який змінив світ з ножицями в руці.

8. «Модель Матісса» (A Model for Matisse)

Історія дружби Анрі Матісса і черниці Жак-Марі, яка надихнула художника на створення деяких особливо улюблених його робіт.

9. «Милашка і боксер» (Cutie and the Boxer)

Відверта історія любові і 40-річного шлюбу Ушіо Шінохара, який пише картини боксерськими рукавичками, і його дружини Норико.

10. «Все має змінитися – Піт Зварт» (Everything Must Change – Piet Zwart)

Документалка про Піті Зварте, дизайнера, який жив заради інновацій і став основоположником цілого напряму – голландського дизайну.

11. «Жан-Мішель Баскія: променисте дитя» (Jean-Michel Basquiat: The Radiant Child)

Біографія незвичайного художника Жана-Мішеля Баскія, який спочатку малював графіті в міських провулках, а пізніше виставляв свої картини в найпопулярніших галереях Нью-Йорка. У цьому фільмі режисер досліджує бунтарську природу мистецтва Баскія.

12. «Як створити книгу зі Стейдлом» (How to Make a Book with Steidl)

Герхард Стейдл – один з небагатьох сучасних видавців.

13. «Ай Вейвей: ніколи не слід особливо виправдовуватися» (Ai Weiwei: Never Sorry)

Китайський художник і активіст використовує соціальні мережі і мистецтво як спосіб надихнути людей на протести проти уряду (за що і піддається переслідуванню в своїй країні).

14. «Візуальна мова Герберта Меттера» (The Visual Language of Herbert Matter)

Захоплююча історія життя впливового дизайнера середини минулого століття, якого називають піонером фотомонтажу і комерційного мистецтва.

15. «Художник Герхард Ріхтер» (Gerhard Richter Painting)

Відомий німецький художник розповідає про свій незвичайний підході до роботи і творчого процесу.

16. «Начерки Френка Гері» (Sketches of Frank Gehry)

Особистий портрет суперечливого архітектора, який ніколи не боявся порушувати правила. Фільм про Гері зняв режисер Сідні Поллак, його прихильник і давній друг.

17. «Королівська лінія: історія Ела Хиршфельда» (The Line King: The Al Hirschfeld Story)

Карикатурист Ел Хиршфельд створив тисячі графічних портретів відомих людей. У фільмі показана історія його дорослішання і творчий шлях.

18. «Скільки важить ваша будівля, містер Фостер?» (How Much Does Your Building Weigh, Mr. Foster?)

Фільм про творчість одного з найвідоміших архітекторів у світі – Нормана Фостера. Це історія його нескінченних пошуків відповіді на головне питання: як поліпшити якість життя людей за допомогою дизайну?

19. «Вермеер Тіма» (Tim’s Vermeer)

Винахідник Тім Дженсон намагається розгадати одну з найцікавіших таємниць історії мистецтв: як голландському живописцю Яну Вермеєру вдавалося створювати настільки реалістичні полотна в XVII столітті. Неймовірно захоплююче дослідження.

20. «Життя і час Фріди Кало», (The Life and Times of Frida Kahlo)

Біографія мексиканської художниці Фріди Кало, яка стала сенсацією і в світі сучасного мистецтва, і в світі політики.

21. «Безліч життів Вільяма Кляйна» (The Many Lives of William Klein)

Кляйн – один з найвпливовіших фотографів у світі. Його по праву можна назвати родоначальником мистецтва вуличної фотографії, а його знімки – знаковими образами модної індустрії XX століття.

22. «Краса – це трохи соромно» (Beauty Is Embarassing)

Смішний і надихаючий фільм про життя американського художника Уейна Уайта.

23. «Вчіться дивитися» (Teaching to See)

Фільм про пацієнта лікарні з порушеннями нейронних зв’язків і про спеціальну програму навчання, яка допомогла відновити його здатність бачити. Згодом ця програма стала одним з кращих посібників з візуалізації і малювання.

Також буде цікаво:   Жіночі черевики. Мода і стиль

24. «Лінотип» (Linotype: The Film)

Повнометражний документальний фільм про дивовижну машину Оттмара Мергенталера, яку Томас Еддісон назвав восьмим чудом світу. Винахід лінотипа зробила справжнісіньку революцію у пресі.

25. «Джон Портман: життя будівель» (John Portman: A Life of Building)

Аналіз роботи і спадщини одного з найсміливіших і впливових архітекторів, чиї будівлі визначили вигляд міст по всьому світу.

26. «Марина Абрамович: у присутності художника» (Marina Abramović: The Artist is Present)

Портрет югославської художниці Марини Абрамович – жінки, яка не проводить кордонів між особистим життям і мистецтвом.

27. «У пошуках Вівіан Майер» (Finding Vivian Maier)

Вівіан Майер все життя працювала звичайною нянею, однак після смерті в її речах знайшли близько 100 тисяч фотографій. Деякі з них є шедеврами. Майер вважається одним з найдосвідченіших вуличних фотографів.

Творчі групи

1. «Американський вид» (American Look)

Документальний фільм 1958 року про людей, які займалися дизайном в той час. Основна увага приділяється зразкам архітектури, інтер’єру, меблів, упаковки та технологій, які стали символами 50-х років.

2. «Ерб і Дороті» (Herb & Dorothy)

Незвичайна історія звичайних людей – поштового клерка Герберта Фогеля і бібліотекаря Дороті Фогель, які спільними зусиллями зібрали одну з найважливіших колекцій сучасного мистецтва в історії.

3. «Вихід через сувенірну крамницю» (Exit Through the Gift Shop)

Проект кінорежисера Тьєррі Гетта, який досліджує зворотну сторону вуличного мистецтва і намагається знайти Бенксі, одного з найпопулярніших і загадкових графіті-художників нашого часу.

4. «Між складками» (Between the Folds)

Історія про десять чудових художників, які займаються мистецтвом орігамі.

5. «Чисті лінії, відкриті простори» (Clean Lines, Open Spaces)

Документальний фільм про архітектуру середини минулого століття і про те, як будівельний бум після Другої світової війни змінив зовнішній вигляд наших будинків і інтер’єрів.

6. «Узбережжя сучасності» (Coast Modern)

Подорож уздовж північно-західного узбережжя Тихого океану, на якому можна побачити прекрасні зразки модерністської архітектури.

7. «Немов побував там» (Just Like Being There)

Сучасних художників розпитали про особливості створення афіш для концертів. Виявляється, середа таких художників – це згуртоване співтовариство однодумців, які не просто малюють, а живуть своєю творчістю.

8. «Оформителі вивісок» (Sign Painters)

Фільм дозволяє заглянути в світ невеликих магазинчиків.

9. «Війни стилів» (Style Wars)

Документалка 1983 року щодо розвитку культури хіп-хопу в Нью-Йорку. Головне питання, яким задаються творці фільму: що таке графіті – мистецтво чи звичайний вандалізм?

10. «Прекрасні невдахи» (Beautiful Losers)

Документальний фільм про незалежну DIY-культуру і художників андеграунду початку 90-х.

11. «Кльова школа» (The Cool School)

Історія підйому сучасної арт-сцени в Лос-Анджелесі. У центрі оповідання – група художників-нонконформістів, які прищепили любов до сучасного мистецтва цілому місту.

12. «Нащадок династії Какіемон» (The Successor of Kakiemon)

Розповідь про японську сім’ю, яка створила легендарний фарфор какіемон і ретельно зберігала секрет його виготовлення 400 років. Це майстерність передавалася в родині з покоління в покоління.

Сучасний дизайн

1. «Гельветика» (Helvetica)

Фільм про типографіку, графічний дизайн і візуальні культури в широкому сенсі. На прикладі самого використовуваного в світі шрифту показано вплив дизайну на наше життя.

2. «Уречевлення» (Objectified)

Повнометражний документальний фільм про наші складні відносини з речами масового виробництва і про людей, які їх проектують.

3. «Гарнітура» (Typeface)

Художники і майстри-друкарі зустрічаються в музеї і друкарні в невеликому містечку штату Вісконсін, щоб на практиці показати сучасні методи конструювання і випробувати традиційні техніки набору і друку. Цей фільм – спроба знайти спільне в традиційних і сучасних підходах.

4. «Урбанізованих» (Urbanized)

Гаррі Хаствіт (автор фільмів «Гельветика» і «Уречевлення») звертає увагу на проблеми міського середовища і планування громадських просторів, що з’являються з ростом міст.

5. «Дизайн нового бізнесу» (Design the New Business)

Дослідження спільної роботи дизайнерів і бізнесменів, які спільними зусиллями шукають шляхи вирішення актуальних проблем бізнесу.

6. «Зображення і текст» (Art & Copy)

Потужний фільм про рекламу і натхнення. Присвячений роботі найвпливовіших рекламників. Ці люди впливають на сучасну культуру більше, ніж будь-хто, але їх практично ніхто не знає за межами професійного кола.

Майбутнє дизайну

1. «Спроектоване майбутнє» (Future by Design)

Роздуми Жака Фреско, якого сучасники часто порівнюють з Леонардо да Вінчі.

2. PressPausePlay

Цифрова революція в мистецтві в останнє десятиліття дозволила реалізовувати людям свій творчий потенціал у величезних масштабах. Роздуми про те, чого чекати від цього: прориву в сфері мистецтва або маси посередніх творів.

3. «Принтер майбутнього» (Print the Legend)

Розповідь про молодих підприємців, які прагнуть зробити 3D-друк доступним для звичайних людей.

4. «Чому краса важлива» (Why Beauty Matters)

Сучасний філософ Роджер Скратон наводить вагомі аргументи на користь того, чому краса важлива і в мистецтві, і в повсякденному житті.