Стрес-менеджмент вже неактуальний. Замість того щоб намагатися контролювати симптоми стресу, ми повинні навчитися зміцнювати нашу психологічну стійкість. Зробити це може кожен.

Протягом восьми років американські вчені проводили дослідження, в ході якого вивчали ставлення до стресу 30 тисяч чоловік. За отриманими даними, серед тих, хто відзначав у себе високий рівень стресу і був переконаний в його шкідливість, ризик смерті в цей період був на 43% вище. Учасники дослідження, які не вірили, що стрес шкодить здоров’ю, мали найнижчий ризик смерті, навіть нижче, ніж у респондентів з мінімальним рівнем стресу.

Так що ж таке психологічна стійкість? Це реакція людини на сполох, а також ті методи, які ми використовуємо для боротьби зі стресом. Але з нею не народжуються. Це постійний вибір, образ мислення, який цілком досяжний для кожного з нас. Ось 10 порад, які допоможуть вам розвинути свою психологічну стійкість.

1. Найкраще відмовтеся від чорно-білого мислення

Не діліть все тільки на чорне і біле. Такий тип мислення крайніми категоріями – все або нічого – формується у нас в дитинстві. Спробуйте відмовитися від нього на користь більш дорослого «сірого» мислення. Воно допоможе вам шукати виходи з ситуації, що склалися і не відчувати себе пригніченим.

2. Сприймайте стрес як позитивний досвід

Як показують дослідження, переконання в тому, що стрес шкодить здоров’ю, негативно позначається на нашій здатності справлятися з цим станом. Звичайно, і люди з високою психологічною стійкістю теж відчувають ознаки стресу: прискорене серцебиття, потовиділення. Але вони розуміють: це лише говорить про те, що їм небайдужий результат ситуації.

3. Змиріться з тим, що ви не можете все контролювати

Намагаючись передбачити і розпланувати те, на що ви ніяк не можете вплинути, ви витрачаєте багато сил. Зрештою це тільки стомлює вас і вселяє невпевненість. Визнання того, що контролювати ми можемо лише самих себе, – вірний крок до звільнення від стресу.

4. Не зациклюйтеся на минулому

«Чому це сталося зі мною?» – Часто запитуємо ми себе. Не зациклюйтеся на подібних негативних думках. Не дайте собі загрузнути в минулому. Краще подумайте, чого ви хотіли б від майбутнього. Уявіть, як досягти бажаного результату.

5. Спілкуйтеся

Коли ми відчуваємо стрес, нам зазвичай хочеться відгородитися від оточуючих, залишитися наодинці зі своїми проблемами. Не варто цього робити. Не уникайте контактів з людьми, пропонуйте свою допомогу і не бійтеся просити допомоги у інших.

Також буде цікаво:   Чи справді морква покращує зір

6. Перестаньте прагнути до досконалості

Змиріться з тим, що досконалості досягти неможливо. Психологічна стійкість полягає в тому, щоб не боятися своєї вразливості.

7. Не звинувачуйте себе

Життя непередбачуване. Не забувайте, що всі невдачі тільки тимчасові, і ні в якому разі не думайте, що ви гірше інших.

8. Отримуйте користь зі своїх провалів

Томас Едісон говорив, що в своїх спробах винайди електричну лампочку він жодного разу не зазнав поразки, а просто виявив тисячу способів, які не працюють. Сприймайте свої провали як можливість дізнатися щось нове і виправити недоробки.

9. Будьте терпимі до себе

Емоції властиві кожній людині. З їх допомогою ми контактуємо з оточуючими і реагуємо на все, що відбувається. Заперечення своїх емоцій забирає багато енергії, а це, в свою чергу, викликає почуття безпорадності.

10. Пам’ятайте, що у вас є вибір

Вибір є завжди. Головне, шукайте вихід з будь-якої ситуації і не втрачайте контроль. Пам’ятайте: тільки ви самі можете змінити свій спосіб мислення.